W tym tygodniu odbyło się szkolenie dla nauczycieli z metody korzystania z Kart Grabowskiego.

Karty matematyczne Grabowskiego to zestaw prawie 80. gier edukacyjnych dla dzieci.

Twórcą tych kart matematycznych jest Andrzej Grabowski, nauczyciel matematyki i trener I klasy lekkiej atletyki. W swojej karierze zawodowej oddany był idei edukacji przez zabawę i głęboko wierzył, że matematyka może być lekka i przyjemna, a do tego rozbudzać wyobraźnię nawet najbardziej opornych uczniów. Matematyczne karty „Tabliczka mnożenia” opracował w połowie lat 90. ubiegłego wieku.

Są to dwie talie kart, każda po 55 sztuk i dwie książki będące przewodnikami po możliwościach, jakie stwarzają karty. Czarna talia zamiast tradycyjnych figur karcianych, ma zapis mnożenia dwóch liczb. Na kartach czerwonych przedstawione są zaś liczby odpowiadające wynikom mnożenia z kart czarnych. Każda karta dodatkowo posiada również kafelki, pomagające zrozumieć istotę mnożenia – jeśli dziecko nie potrafi podać wyniku danego rachunku, może kafelki po prostu policzyć (przydatne szczególnie w początkowej fazie nauki mnożenia).

Każda z zabaw może być indywidualnie dobrana do potrzeb i trudności konkretnego dziecka. Mają one zróżnicowaną formułę i co najważniejsze, zmieniają nastawienie do matematyki, dbając o poprawę samooceny dziecka.

Z uwagi na to, że karty znalazły się na liście rekomendowanych materiałów dydaktycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz stanowią ciekawą pomoc w nauce tabliczki mnożenia, nasi nauczyciele będą je wykorzystywać podczas zajęć z dziećmi w placówce MyVinci.

MyVinci School & Preschool
Lokalizacja
Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

 

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik
Kontakt

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.