Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie,

🔸 Klasa 2a, 2b godz. 16.00
🔸 Klasa 4 godz. 16.30

Zapraszamy!

[Icons on illustration made by Flaticon.]

Drodzy Rodzice, życzymy Wam radosnych Świąt i odpoczynku w rodzinnym gronie. Przypominamy, że 06.01.2020 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zapraszamy 13 stycznia, po powrocie z Białej Szkoły.

Podczas zajęć edukacyjnych w muzeum drukarstwa uczniowie poznawali historię książki, różnorodne techniki i materiały typograficzne: czcionki, winiety, ornamenty, matryce czy klocki drzeworytnicze... Dzieci miały też okazję sprawdzić jak obsługuje się prasę drukarską.

28 listopada obchodziliśmy Święto Dziękczynienia na uroczystej kolacji w MyVinci School. Nie zabrakło rodzinnej atmosfery i pysznego jedzenia! :)

To była fascynująca lekcja! Dzieci uczyły się jak powstaje proces skraplania wody, jak powstają chmury i jakie są ich rodzaje.

Klasy 3-cie uczestniczyły w lekcji muzealnej „Poznaj króla”. Lekcja przybliżyła dzieciom rolę władcy oraz symbolikę insygniów królewskich.

Dziś nasza szkoła wzięła udział w konkursie matematycznym Alfik. Trzymamy kciuki za dobre wyniki uczniów MyVinci School! :)

Klasa 2b przeprowadziła niedawno ciekawy eksperyment. Dzieci wycinały kwiatki z papierów, składały je i delikatnie kładły na wodzie.

Po chwili kwiatki rozkładały się, płatek po płatku, a po 30 sekundach były całkowicie rozłożone. Kwiatki "rozkładały się", ponieważ papier zawierał kapilary (cienkie rurki), przez które transportowana była woda. Materiał pęczniał, a kwiaty rozkwitały wskutek działania cząsteczek wody.

31 października uczniowie świętowali Halloween. Nie zabrakło wspólnych gier tańców i zabaw :)

Nauczyciel, dydaktyk, belfer(żart.), mentor… różnie ich nazywamy. Istotne jest to, że zawód nauczyciel to jeden z najstarszych zawodów na świecie. Nauczyciel był obecny już w prehistorycznych plemionach i do dziś jest jednym z najpopularniejszych zawodów we wszystkich narodach i kulturach. Przez lata zmieniała się jego rola społeczna.

Początkowo był to ktoś, kto pomagał zdobywać wiedzę małej wspólnocie np. rodzinie. Wraz z rozwojem oświaty i szkolnictwa fach ten coraz bardziej się profesjonalizował. Wykształcał określone standardy. Nauczyciel był ważnym łącznikiem między uczniami a społeczeństwem. Profesja nauczyciela cieszyła się wiec coraz większym autorytetem, aż do końca lat XX w., kiedy jego rolę ograniczono do pracownika naukowo – dydaktycznego.

Dziś, w epoce szerokich możliwości samo edukowania, nauczyciele wciąż są niezwykle potrzebni. Pomimo niskich zarobków, wielu z nich wybiera ten zawód z potrzeby serca. Dlatego pamiętajmy, by szanować ich wysiłki, dawać im wsparcie w trudniejszych momentach i okazywać wdzięczność za przekazywaną wiedzę.

MyVinci School & Preschool

Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.