Doczekaliśmy się wakacji! Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wytrwałość w tym nietypowym, pełnym wyzwań roku szkolnym. Bawcie się, odpoczywajcie i wracajcie do nas we wrześniu wypoczęci, z nowym bagażem pięknych przygód!

Na lekcji angielskiego próbujemy osiągnąć równowagę stojąc na jednej nodze! :)

Tworzymy meduzy! Przy pomocy torebki foliowej, wody, patyków i butelki powstały dzieła do złudzenia przypominajce pływające parzydełkowce! Ten eksperyment okazał się doskonałym ćwiczeniem sprawności dłoni i palców. Dodatkowo zabawa unaoczniła dzieciom problem związany z wrzucaniem torebek foliowych do jezior, rzek, czy mórz. Dzieci zauważyły jak łatwo zwierzęta wodne mogą pomylić plastikowe torebki z prawdziwymi meduzami.

Z okazji Dnia Ojca wszystkim tatusiom życzymy zdrowia, radości i zadowolenia ze swojej pociechy!

Opracowujemy plany budynków i tajemnych przejść.

Niezwykła lekcja matematyki online - odkodowujemy sekretne cyfry!

Na zajęciach rozmawialiśmy o tym,  kto to jest alpinista. Jak wygląda sprzęt alpinisty. Wiemy już, że oprócz dobrego wyposażenia, niezbędne jest dobre przygotowanie, kondycja fizyczna oraz doświadczenie w wspinaczce po górach. Wyzwaniem dla alpinistów oprócz wysokości  jest również brak tlenu. Dowiedzieliśmy się , że pani Wanda Rutkiewicz jako pierwsza osoba z Polski zdobyła najwyższy szczyt świata -  Mount Everest.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy naszym podopiecznym dużo zdrowia, dobrej zabawy i fascynujących odkryć podczas nauki w MyVinci! Mamy nadzieję, że zobaczymy się jeszcze na regularnych zajęciach przed wakacjami :)

Z okazji Dnia Matki, wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia - zdrowia, szczęścia i radości!

Poznając nowe przygody bohaterów naszego podręcznika, wyruszyliśmy na poszukiwania skarbu w ogrodzie.

Czy udało się go znaleźć  - o tym dowiemy się czytając kolejny rozdział opowiadania.  Dodatkowo na zajęciach  poznaliśmy różne rodzaje ogrodów ( kwiatowe, warzywne, pałacowe).

Jednym z najciekawszych był ogród botaniczny , w którym można zobaczyć przepiękne rośliny z kraju oraz ze świata. Dowiedzieliśmy się, że pierwszym z takich ogród powstał w Padwie we Włoszech. W Warszawie możemy odwiedzić ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego lub wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Powsina.  Może uda nam się po powrocie do normalnych zajęć zorganizować wycieczkę szkolną do tych pięknych miejsc .

Jak na razie udało nam się wybrać na krótki wirtualny spacer po  ogrodzie w Powsinie.

Przyglądaliśmy się z bliska również najliczniejszej grupie zwierząt na świecie – owadom . Poznaliśmy ich budowę, mogliśmy zobaczyć jak jest zbudowane ich oko i jak dzieki temu widzą.

Wiemy, że wiele z nich jest bardzo pozytecznych ( np. mrówki – oczyszczają las, biedronki zjadają mszycze a pszczoły i trzmiele zapylają kwiaty oraz inne rośliny jadalne.

MyVinci School & Preschool

Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.