Uczniowie przygotowują narodowe kotyliony i przypinki na 11 listopada :)

Jeszcze do niedawna w cenie było wszystko co pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na notowanie. Skróty, symbole, emotikony, pisanie na klawiaturze stały się podstawą komunikacji. Wygląda na to, że nie docenialiśmy korzyści, jakie daje tradycyjne odręczne pisanie. Sprawdź, co Ty i Twoje dziecko możecie zyskać na praktykowaniu pisania ręcznego!

Czytaj więcej: Pisanie rozwija!

Czy ładne i wyraźne pisanie odręczne jest nam dzisiaj jeszcze potrzebne? Jak zmotywować dzieci do nauki pisania, kiedy na wyciągnięcie ręki mają komputery, tablety i inne - prostsze rozwiązania?

Nauka zawsze przychodzi łatwiej kiedy jest umotywowana wewnętrzną chęcią poznania, a nie przymusu. Dlatego najprościej nauczyć dzieci pisania poprzez zabawę. Proces nauki można rozpocząć jeszcze zanim dzieci usiądą w szkolnej ławce. Wszelkie zabawy pobudzające motorykę dłoni to krok do sprawnego opanowania nauki pisania od najmłodszych lat.

Czytaj więcej: Jak nauczyć dziecko ładnie pisać?

Na początek warto przemyśleć czy w ogóle daleka podróż jest konieczna. Wypoczywanie na działkach, w lasach, w mało obleganych nadmorskich miejscowościach — to dzieci cenią niemniej niż przebywanie w drogich, zagranicznych kurortach. Plusy? Ryzyko zakażenia koronawirusem jest znacznie mniejsze. Oszczędzamy czas, energię, pieniądze, wspieramy środowisko.

Czytaj więcej: Jak podróżować z dzieckiem w czasie pandemii

Doczekaliśmy się wakacji! Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wytrwałość w tym nietypowym, pełnym wyzwań roku szkolnym. Bawcie się, odpoczywajcie i wracajcie do nas we wrześniu wypoczęci, z nowym bagażem pięknych przygód!

Na lekcji angielskiego próbujemy osiągnąć równowagę stojąc na jednej nodze! :)

MyVinci School & Preschool
Lokalizacja

Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik
Kontakt

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.