26 maja, jak co roku w MyVinci School obchodzimy Dzień Matki. Święto Dnia Matki to wyjątkowa okazja, podczas której hołdujemy wszystkim wspaniałym matkom na całym świecie. To czas, w którym składamy wyrazy miłości, dajemy kwiaty i prezenty okazując wdzięczność i szacunek naszym matkom za ich nieustanną miłość, poświęcenie i oddanie.

Ale skąd właściwie pochodzi to piękne święto?

Początki obchodów Dnia Matki sięgają starożytnych czasów. Już w starożytnym Rzymie organizowano uroczystości ku czci Matki Bogów, Rhei. Podobnie w starożytnej Grecji obchodzono święto Rhei, znaną również jako Kybele, Matkę Bogów. Obchody te miały na celu uhonorowanie matczynej roli w życiu społeczeństwa.

 

 

Współczesne obchody Dnia Matki mają swoje korzenie w XIX wieku. W 1870 roku Julia Ward Howe, amerykańska pisarka i sufrażystka, zaproponowała ustanowienie Międzynarodowego Dnia Matki jako czasu pokoju i mobilizacji kobiet przeciwko wojnie. Jej starania jednak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

To dopiero w XX wieku, dokładniej w 1907 roku, Anna Jarvis, aktywistka społeczna z Zachodniej Wirginii, zaangażowała się w kampanię na rzecz uznania Dnia Matki. Jej matka, Ann Jarvis, była działaczką społeczną, która angażowała się w działalność charytatywną i organizowała tzw. Mother's Friendship Days (Dni Przyjaźni Matki), w czasie których matki spotykały się, aby wspólnie pracować nad poprawą warunków życia i zdrowia dzieci.

 

 

 

Dzięki determinacji Anny Jarvis, w 1914 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Woodrow Wilson oficjalnie ustanowił drugą niedzielę maja jako Dzień Matki. Początkowo było to święto obchodzone jedynie w Stanach Zjednoczonych, jednak szybko zyskało popularność na całym świecie.

Obecnie Dzień Matki jest obchodzony w wielu krajach na różne sposoby. To czas, kiedy dzieci składają swoim matkom życzenia, podarunki i wyrazy miłości. W szkołach organizowane są uroczystości, konkursy, a uczniowie tworzą piękne kartki i prezenty dla swoich mam.

W naszej szkole również obchodzimy to wyjątkowe święto. Uczniowie MyVinci z klasy 1 i 2 przygotowali oryginalne prezenty na Dzień Matki 2023! Dzieci starannie dobrały różnorodne materiały, takie jak farby, kolorowe kredki, klej i błyszczący brokat, aby stworzyć estetyczne kompozycje - portrety mam, mobilne kartki oraz ciekawe ujęcia kwiatów bzu, które są wyrazem wdzięczności za troskę i poświęcenie.

 

MyVinci School & Preschool
Lokalizacja
Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

 

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik
Kontakt

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.