Zbliża się 18 marca, wyjątkowy dzień, poświęcony jest jednemu z najbardziej fascynujących i tajemniczych organów ludzkiego ciała - mózgowi. Dzień Mózgu, obchodzony każdego roku, to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o tym, jak działa nasz mózg, jakie pełni funkcje i jak możemy dbać o jego zdrowie.

Co to jest Dzień Mózgu?

Dzień Mózgu to międzynarodowe święto, mające na celu promowanie wiedzy o mózgu i badaniach nad nim. To czas, kiedy naukowcy, edukatorzy i entuzjaści z całego świata dzielą się swoją pasją i odkryciami dotyczącymi funkcjonowania mózgu. To także doskonała okazja dla nas, by zwiększyć świadomość na temat znaczenia zdrowia psychicznego.Dlaczego warto świętować Dzień Mózgu?

Mózg to centrum dowodzenia naszego ciała. To dzięki niemu myślimy, czujemy, uczymy się i pamiętamy. Zdrowy mózg to podstawa dobrego samopoczucia, dlatego tak ważne jest, by dbać o niego każdego dnia. Dzień Mózgu daje nam możliwość lepszego zrozumienia, jak działają nasze umysły, oraz uczy, jak możemy wspierać ich zdrowie przez odpowiednią dietę, ćwiczenia i dbałość o dobre samopoczucie.


Święto mózgu, znane również jako Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week), jest obchodzone w Polsce podobnie jak w innych krajach na całym świecie. Jest to międzynarodowa kampania mająca na celu promowanie świadomości publicznej na temat postępów i korzyści płynących z badań mózgu. Organizowane są różnorodne wydarzenia edukacyjne i popularyzacyjne, skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych.

 Jednym ze sposobów na dołączenie do tej globalnej inicjatywy jest udział w wydarzeniach takich jak Tydzień Mózgu 2024 w Instytucie Nenckiego, który przewidział także wykłady dla najmłodszych lub wydarzenia Tydzień mózgu online podczas których poznać można ćwiczenia na wzmocnienie koncentracji, ćwiczenia na poznanie stylu pracy Twojego mózgu oraz wiele inspiracji i ciekawostek.

Wydarzenia te mają na celu nie tylko edukację, ale także demistyfikację chorób mózgu i ukazanie, jak ważne są badania nad mózgiem dla postępu medycznego i poprawy jakości życia ludzi na całym świecie. Obchody Tygodnia Mózgu w Polsce są świetną okazją do tego, by dowiedzieć się więcej na temat tego fascynującego organu, oraz ciekawie spędzić rodzinny czas z dorastającą młodzieżą.

MyVinci School & Preschool
Lokalizacja
Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

 

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik
Kontakt

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.