Co około dwie minuty w Europie ktoś doznaje Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK).

Po 4 minutach od Nagłego Zatrzymania Krążenia szanse na przeżycie zmniejszają się nawet o połowę.

Ponad 70% Nagłych Zatrzymań Krążenia zdarza się w domu.

Przed długim weekendem majowym w naszej placówce przy ul. Czerskiej 14 został zamontowany AED - automatyczny defibrylator zewnętrzny, który służy do wznawiania akcji serca przy nagłym zatrzymaniu krążenia (NZK). Profesjonalny ratownik obecny przy montażu przeszkolił kadrę z użycia sprzętu.

AED zamontowane jest na półpiętrze pomiędzy parterem a pierwszym piętrem.

Cieszymy się, że dysponujemy urządzeniem, które w nagłym wypadku może uratować życie!

AED w MyVinci School & Preschool

Urządzenie znajduje się w czerwonym pokrowcu. Dla bezpieczeństwa, całość znajduje się w zielonej skrzynce oraz jest oznakowana charakterystycznym zielonym symbolem serca z błyskawicą.

Urządzenie, które posiadamy w budynku jest specjalistycznym urządzeniem, które za pomocą poleceń głosowych prowadzi przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w przypadku zatrzymania krążenia.

Defibrylator Saver One AED

1. Łatwy w użyciu;
  2. Prowadzi przez kolejne etapy resuscytacji krążeniowo – oddechowej;
  3. Intuicyjny - dla świadków zagrożenia życia podczas udzielania pierwszej pomocy;
  4. Długa żywotność baterii;
  5. Solidna i trwała konstrukcja;
  6. Zgodny z zaleceniami najnowszych międzynarodowych wytycznych medycznych (AHA/ERC 2015);
  7. Dopasowanie działania do fizjologii i anatomii poszkodowanego - wyposażony w elektrody dla dorosłych (wstępnie podłączone, powierzchnia przylegania 81 cm2) oraz pediatryczne dla dzieci < 25 kg (powierzchnia przylegania 31 cm2).
  8. Urządzenie posiada trzy przyciski: ON/OFF, przycisk defibrylacji, przycisk informacyjny
  9. Urządzenie posiada cztery diody alarmowe i informacyjne: a) Alarm złego przylegania elektrod; b) Alarm „Nie dotykać pacjenta”; c) Informacja o rodzaju podłączonych elektrod Dorośli/Dzieci); d) Informacja o możliwości bezpiecznego dotykania pacjenta.