Kiedy czytać, jak nie w czasie pandemii? Kiedy letnie słońce nie odwraca jeszcze uwagi warto - nadrobić kilka wartych uwagi lektur, które pomogą rozwinąć wyobraźnię, zredukować stres, poprawić pamięć, słownictwo, koncentrację a nawet zainspirować do działania!

1. „Polyanna”, Eleonor H. Porter

Kultowa powieść  o przygodach  dziewczynki z niezwykłym charakterem. Jej siłą jest odnajdywanie w każdej sytuacji pozytywnych stron. Nigdy nie traci wiary w lepsze jutro. Pollyanna w każdym nieprzyjemnym zdarzeniu widzi jakieś korzyści. Podchodzi z ogromnym optymizmem nie tylko do własnego życia, ale też skutecznie zaraża optymizmem inne, spotkane na swojej życiowej drodze osoby.

2. „Śmieciogród” Aleksandra Woldańska-Płocińska

Książka dla dzieci, która w prosty sposób tłumaczy zasady zero waste. Chronologicznie przedstawiona historia sposobów pakowania jedzenia oraz innych produktów pozwala dzieciom dojść do samodzielnych wniosków. Mali czytelnicy mogą też dowiedzieć się w jaki sposób można ograniczyć codzienną produkcję śmieci.  Z książki dowiecie się także jakie są współczesne trendy w minimalizowaniu odpadów np. przez markety.

3. „Skąd się wzięło pisklę w jajku” Petra Maria Schmitt, Christian Dreller

Jeśli wasze dziecko jest w fazie zadawania wielu intrygujących pytań w stylu „dlaczego gilgotki nie działają, gdy sami się gilgotamy”, „gdzie sika astronauta” lub „skąd bierze się deszcz w chmurach - dajcie mu tę książkę. Jest pełna ciekawych historyjek. Odpowiedzi napisane w bardzo wyważonym tonie, bez dzielenia na lepszych i gorszych - zafrapują nie tylko dzieci!

4."Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt", Emilia Dziubak

Książka z niezwykłą lekkością wyjaśnia rozmaite zależności w przyrodzie. Kot Homer oprowadza nas po różnych rodzajach przyjaźni i przedstawia, jakie relacje zachodzą między gatunkami. Bez zawiłych opisów i skomplikowanych nazw dowiadujemy o prawie wszystkich możliwych „relacjach”, które kot ma do wyboru. Książka jest pięknie i solidnie wydana. Bez wątpienia, przetrwa lata. Piękne ilustracje autorki książki rozbudzają wyobraźnię. Sprawiają, że nie da się odczuć znużenia podczas poznawania różnych form współpracy między gatunkami.

5. "Kalinka Kapitanka", Kalina Jakubiak

Kiedy dzieci nie mogą podróżować, można za podróżami zatęsknić i się do nich przygotować! Najlepiej z pomocą książki podróżniczej pisanej z perspektywy dziecka. Lektury, która jest idealnie przystosowana do jego rozwoju. Kapitanka Kalinka to dziewczynka która podróżuje po świecie drogą morską, na rozmaitych statkach. Wojaże po świecie, książki i skromne życie w malutkiej kajucie dają jej pełnię szczęścia. Dziewczynka preferuje niskobudżetowe formy podróży inspirując tym samym maluchów do planowania, organizowania, przewidywania różnych rozwojów wypadków. Książka, która uczy, bawi, inspiruje i… wciąga także dorosłych!

Zespół MyVinci

 

MyVinci School & Preschool
Lokalizacja
Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

 

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik
Kontakt

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.