Na zajęciach odwiedziliśmy Zakopane – stolice polskich Tatr. Dowiedzieliśmy się co ciekawego możemy zobaczyć w tej miejscowości. Wiemy jak wyglądają domki zbudowane  w stylu zakopiańskim

oraz. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają tradycyjne stroje  górali podhalańskich. Poznaliśmy nazwy poszczególnych elementów strojów .

Na zajęciach mówiliśmy również o pięknej góralskiej tradycji. Wiemy co to jest gwara.  Wiemy kto gazda, gaździna czy juhas. Czytaliśmy wiersze zapisane w gwarze górali. Odgadywaliśmy słowa zapisane w gwarze góralskiej.  Słuchaliśmy góralskiej muzyki oraz zobaczyliśmy jak wygląda góralski taniec – zbójnicki.