Poznając nowe przygody bohaterów naszego podręcznika, wyruszyliśmy na poszukiwania skarbu w ogrodzie.

Czy udało się go znaleźć  - o tym dowiemy się czytając kolejny rozdział opowiadania.  Dodatkowo na zajęciach  poznaliśmy różne rodzaje ogrodów ( kwiatowe, warzywne, pałacowe).

Jednym z najciekawszych był ogród botaniczny , w którym można zobaczyć przepiękne rośliny z kraju oraz ze świata. Dowiedzieliśmy się, że pierwszym z takich ogród powstał w Padwie we Włoszech. W Warszawie możemy odwiedzić ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego lub wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Powsina.  Może uda nam się po powrocie do normalnych zajęć zorganizować wycieczkę szkolną do tych pięknych miejsc.

Jak narazie udało nam się wybrać na krótki wirtualny spacer po ogrodzie w Powisinie.

Przyglądaliśmy się z bliska również najliczniejszej grupie zwierząt na świecie – owadom . Poznaliśmy ich budowę, mogliśmy zobaczyć jak jest zbudowane ich oko i jak dzieki temu widzą.

Wiemy, że wiele z nich jest bardzo pozytecznych ( np. mrówki – oczyszczają las, biedronki zjadają mszycze a pszczoły i trzmiele zapylają kwiaty oraz inne rośliny jadalne.