Na początek warto przemyśleć czy w ogóle daleka podróż jest konieczna. Wypoczywanie na działkach, w lasach, w mało obleganych nadmorskich miejscowościach — to dzieci cenią niemniej niż przebywanie w drogich, zagranicznych kurortach. Plusy? Ryzyko zakażenia koronawirusem jest znacznie mniejsze. Oszczędzamy czas, energię, pieniądze, wspieramy środowisko.

W przypadku podróży zagranicznych szczegółowe wytyczne zmieniają się dynamicznie. Warto sprawdzić, czy po przyjeździe będzie nas obowiązywać kwarantanna.

1. Auto

Starajmy się podróżować do miejsc, do których można dotrzeć samochodem. To znacznie bezpieczniejsze i komfortowe, gdyż jadąc w gronie rodzinnym nie musimy podczas jazdy korzystać z maseczki. Oczywiście bezwzględnie należy przestrzegać zasad higieny — często myć ręce, najlepiej podczas każdego postoju, a dodatkowo korzystać z rękawiczek. Wychodząc z samochodu najlepiej nałożyć maseczkę ochronną. Zadbajmy także o płyn do dezynfekcji. Zawsze powinien być pod ręką.

 2. Autobus, pociąg

Szczególną ostrożność należy zachować podczas podróży komunikacją zbiorową. Pasażerów obowiązuje noszenie maseczki ochronnej. Jeśli w otoczeniu zauważamy osoby kichające, kaszlące, trzeba się jak najdalej przesiąść. Dobrym nawykiem będzie regularne spryskiwanie dzieciom (szczególnie tym młodszym) rąk a także zabawek, a nawet oparcia siedzenia — płynem dezynfekującym.
Pamiętajmy, że podczas epidemii obowiązują ograniczenia dotyczące limitów miejsc. Warto wziąć pod uwagę ten fakt, szczególnie jeśli podróżujemy popularną trasą. Najlepiej spakować ze sobą jedzenie i napoje do bagażu podręcznego.

3. Samolot

Wybierając podróże samolotem przygotuj się na:
mierzenie temperatury, konieczność korzystania z maseczek ochronnych i wymieniania ich co 4 godziny. Usługi obiektów lotniczych częściowo są zamknięte, a serwis na pokładzie ograniczony (brak ciepłych posiłków na pokładzie). Na lotnisku i w samolocie również ważny jest dystans społeczny, dezynfekcja rzeczy, które mamy w zasięgu rąk (telefon, zabawki).

4.Statek

Procedury na statkach obejmują podobne zasady jak na lotniskach i stacjach transportu lądowego. Pasażer ma obowiązek nosić maseczkę, zachowywać dystans społeczny. Na wielu statkach przed rejsem trzeba wypełnić deklarację dotyczącą aktualnego stanu zdrowia.

Niezależnie od wybranego środka transportu wciąż obowiązują zasady ochrony:

a). Podczas kaszlu oraz kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza, ręce umyj używając mydła i wody lub zdezynfekuj dłonie za pomocą płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

b). Jeśli to możliwe unikaj dotykania w terminalu lotniska wszelkich powierzchni, poręczy, przycisków, klamek itp.

c). Zachowaj co najmniej 1,5 metra odległości pomiędzy sobą a innymi ludźmi.

d). Przed zdjęciem maseczki i po jej założeniu umyj ręce używając mydła i wody lub zdezynfekuj dłonie za pomocą płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

e). Obowiązkiem pasażera jest znajomość i przestrzeganie specyficznych ograniczeń lub obowiązków wprowadzonych w związku aktualną sytuacją epidemiczną w krajach, do których Państwo się udajecie.

Życzymy udanej i bezpiecznej podróży!

MyVinci School & Preschool
Lokalizacja
Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

 

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik
Kontakt

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.