Kiedy stajemy się nadopiekuńczymi rodzicami ?
Jessica Lahey wie z autopsji jak łatwo przekroczyć cienką granicę między racjonalnym wychowaniem a nadopiekuńczością.

Bo przecież wspierając, inspirując, motywując — niezależnie od dobrych intencji, bardzo łatwo można nieświadomie zagarnąć przestrzeń do samodzielnych decyzji dzieci.

Lahey dzieli się z nami wnioskami jako mama oraz nauczycielka. Swoje doświadczenia opisuje w książce "Nauczka, czyli jak przekuć porażkę w sukces”. Dowiemy się z niej kiedy autorka uświadomiła sobie, że nie pozwala swoim dzieciom popełniać błędów, doświadczać porażek i rozmaitych negatywnych sytuacji, które także są bardzo potrzebne dla rozwoju młodego człowieka.

Choć książka porusza dość niewygodne tematy, to pozostaje wolna od przeintelektualizowanych stwierdzeń, napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Dzięki dużej ilości ciekawych przykładów czyta się ją niemal jednym tchem.

Warto po nią sięgnąć, by dowiedzieć się jak wiele zależy od Naszej właściwej reakcji na dane zdarzenie, od tego czy pozwolimy dziecku wykształcić własny mechanizm podejmowania decyzji, a także mierzenia się z własnymi niepowodzeniami.

Życzymy udanej lektury!