Jak co roku, 15-go września w MyVinci School obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki! To wyjątkowe święto kreatywności, podczas którego uczniowie na całym świecie poznają swoje zasoby, mocne strony, ukryte talenty.

Drzewo talntów w MyVinci School
Nazwa święta pochodzi od książki „The Dot” P.H Reynoldsa i opowiada o dziewczynce, która nie wierzy w siebie i swoje zdolności plastyczne. Jej nastawienie zmienia się, kiedy nauczycielka wiesza na ścianie w klasie jej oprawiony w złote ramy rysunek. To wydarzenie zmienia perspektywę dziewczynki i zachęca ją do doskonalenia umiejętności rysowania.

Międzynarodowy Dzień Kropki w MyVinci

Podczas Dnia Kropki wspólnie czytaliśmy książkę P.H Reynoldsa oraz przygotowywaliśmy klasowe drzewo talentów. Odczytywaliśmy hasła, imiona zapisane alfabetem Braille. Dodatkowo ćwiczyliśmy części mowy z kropką. Na koniec dnia, uczniowie MyVinci wykonali ilustracje inspirowane kropką – „kropkowa fotobudka”.

kropka inpiruje dzieci do tworzenia