Jak się robi kotyliony? Z okazji Dnia Niepodległości uczniowie MyVinci School  przygotowali biało-czerwone kotyliony ze wstążki i papieru. Wybierając się na marsz niepodległości 2022 warto przypiąć do piersi własnoręcznie wykonaną przez dziecko ozdobę.

Przygotowanie kokard niepodległościowych nie wymaga wysublimowanych umiejętności ani dużego nakładu czasu. Wystarczy blok, papier kolorowy, kredki lub flamastry i bibuła w kolorze białym i czerwonym.

 

 kotylion polski wykonany przez ucznia

 

Oficjalna kokarda narodowa składa się z dwóch wstążek: białej, środkowej i zewnętrznej, czerwonej - ułożonych w rozetę. Takie ułożenie barw ma nawiązywać do godła narodowego. Według aktualnych zaleceń średnica kokardy powinna wynosić od 4 do 6 cm. Obecnie przyjęło się, że na obchody 11 listopada można przypiąć kotylion nieco odbiegający od tych zasad. Uczestnicy marszu niepodległościowego prześcigają się w kreatywności, by nadać uroczystości radosnego charakteru. Wśród prac uczniów także pojawiły się oryginalne, fantazyjne kotyliony z wykorzystaniem polskiej flagi,serduszek czy kwiatków w sercu kokardy. Kiedy Twoja ozdoba jest gotowa pojawia się pytanie - po której stronie przypiąć kotylion? Oczywiście z prawej.

 

Kokardy niepodległościowe od dawna są częścią narodowej tradycji. Wstążki w formie koła były noszone już w XVIII w przez Wojsko Polskie - wtedy w kolorze białym, odnoszącym się do wizerunku białego orła. Od tego czasu kokardy narodowe przypinane były do ubrania podczas rozmaitych wydarzeń takich jak manifestacje i powstania narodowe.

 

Brakuje Ci czasu, by zrobić kotylion? Szablon do wydruku z pewnością jest szybkim rozwiązaniem, jednak najlepiej będzie jak zlecisz to zadanie swojemu podopiecznemu. Po tak nowatorskiej lekcji plastyki, jak w MyVinci School Twoje dziecko z dużym prawdopodobieństwem wyjaśni Ci jak się robi kotylion patriotyczny, a nawet chętnie go wykona!

MyVinci School & Preschool
Lokalizacja
Czerska 14
00-732 Warszawa, Polska

 

(+48) 533-334-541
(+48) 533-334-542
sekretariat@myvinci.edu.pl

Jesteśmy niepubliczną szkołą podstawową widniejącą w ewidencji szkół i placówek niepublicznych pod numerem 127 SPN.

Przydatne linki:

Kalendarz wydarzeń szkolnych
E-Dziennik
Kontakt

Akredytacja:

MyVinci School jest oficjalnie zarejestrowaną placówką Cambridge International School.