Kończący się rok to często czas na podsumowanie mijającego roku i robienia postanowień oraz planów noworocznych.

Aby te plany jednak nie uleciały tak szybko, mamy dla Was pomysłową propozycję na uwiecznienie niepowtarzalnej chwili w życiu swojego dziecka, kiedy to stary rok zamienia się w nowy.

Jeśli pomysł przypadnie Wam do gustu, można będzie go powielać co roku i w ten sposób dokumentować, jak dzieci rosną i jak ich upodobania i marzenia się zmieniają!

Pomysł jest z typu kreatywnego rękodzieła, ale jest bardzo prosty do wykonania.

Na kawałku brystolu dzieci odciskają pomalowane farbkami swoje dłonie i stopy, a następnie na nich nakleja się cyferki nadchodzącego roku.

Tak przygotowaną kartkę można wzbogacić podstawowymi informacjami o dziecku, jego ulubionych zabawkach, potrawach oraz oczywiście postanowieniach na kolejny rok. Sympatycznym dodatkiem będzie również przyklejenie zdjęcia rodzinnego lub obrazku dziecka.

Można użyć gotowych szablonów napisów lub wymyślić swoje własne! [2016] [2015+opisy]

Pomysł zaczerpnięty z bloga kreatywnej mamy-nauczycielki Crayons and Cuties, która już trzeci rok z rzędu będzie tworzyć noworoczne pamiątki ze swoimi dwoma synkami! :)

Na blogu autorki znajduje się również opis krok po kroku jak przygotować taką pamiątkę.

Jeśli szukacie pomysłów, jak można pomysłowo spędzić Sylwestra razem z dziećmi zapraszamy do publikacji na stronie MyVinci Preschool o 5 sposobach na spędzenie Sylwestra z dziećmi! :)