W połowie stycznia po raz kolejny będzie miała miejsce "Noc Biologów" - wydarzenie, podczas którego Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (jak również wielu innych wydziałów w całej Polsce - mapka http://www.nocbiologow.pl/index.php) otwiera swoje podwoje i zaprasza na wykłady, warsztaty i gry edukacyjne.

Tematyka wykładów i warsztatów prezentuje zagadnienia ciekawe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wybór jest naprawdę ogromny.

Na część warsztatów obowiązuje rezerwacja, która będzie otwarta w dniach 8, 9 oraz 10 stycznia w godzinach 16:00-19:00. Wstęp wolny.

Rezerwacji można dokonać na stronie internetowej, warto wcześniej się zarejestrować.

Wiele wykładów jest bez ograniczeń wiekowym, są także propozycje warsztatowych skierowane do dzieci od 6 lat.

Pełen program Nocy Biologów znajdą Państwo tutaj.

Wybrane tematy wykładów:

Sieci mikoryzowe - zielony Internet.

O wędrówkach roślin.

Pogoda na kleszcze. Bieganie w lesie czy spacer z psem po łące?

Dźwięk muzyczny - wytwarzanie i percepcja

Wybrane warsztaty (dla dzieci od 6 lat):

Zawiłości żywota Daucus carota. Marchew zwyczajna w polu i na stole.

Dlaczego Kopciuszek przeistoczył się w motyla?

Fascynujący świat pasożytów

Noc Biologów odbędzie się w piątek, 15 stycznia 2016 w godzinach 15:30 - 23:00.