Już niebawem, w piątek 13 stycznia, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Szósta Edycja Ogólnopolskiej Nocy Biologów.

„Noc” zacznie się o zmroku, o godzinie 16:15, a skończy około 23:30 w budynkach Wydziału:

- przy ul. I. Miecznikowa 1, zaraz obok w budynku

- Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (Żwirki i Wigury 101) oraz w

- Ogrodzie Botanicznym (Aleje Ujazdowskie 4).

Na gości czekają rozliczne atrakcje, a w tym:

• prawie 50 wykładów popularnonaukowych,
  • około 40 warsztatów i laboratoriów,
  • około 30 stoisk z interaktywnymi pokazami dla wszystkich,
  • wystawa Dzika rzeka oraz
  • możliwość indywidualnego Spotkania i porozmawiania z Biologiem.

Wykłady i zajęcia poprowadzą nie tylko pracownicy Wydziału Biologii, ale także naukowcy z pokrewnych instytucji.

Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Pani Burmistrz Dzielnicy Ochota, Katarzyny Łęgiewicz. Patronami medialnymi Nocy Biologów na UW są: miesięcznik Aura, kwartalnik Edukacja Biologiczna i Środowiskowa oraz Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL. Naszym patronem jest również CenterMed, który zapewni profesjonalną opiekę medyczną w czasie wydarzenia.

Wstęp jest wolny – serdecznie zapraszamy!

Harmonogram zajęć będzie wkrótce dostępny na stronie www.nocbiologow.pl, informacje pojawiają się także regularnie na stronie Facebook wydarzenia „Noc Biologów na Uniwersytecie Warszawskim”.

Póki co możliwość rezerwacji zajęć laboratoryjnych jest zamrożona. Zostanie otwarta dla pierwszej grupy warsztatów już niebawem. W tym roku zapisy na poszczególne zajęcia będą trwały trzy dni. Każdego dnia otwarta zostanie rejestracja na inną grupę zajęć.